Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis z třídní schůzky 16. 4. 2019

23. 4. 2019

- Děkuji všem za spolupráci a trpělivost.

- Zároveň moc prosím vytrvat až do prázdnin v pilné práci! Zvláště u dětí, které mají s čímkoli problémy, je potřeba v tomto období nic nezanedbat a děti zvykat na práci. Uvidíte, jak se Vám to v dobrém vrátí.

- Vyučování:

M - Již tolik nepoužívat prsty, víc procvičit představu čísla - na co všechno můžu číslo rozložit. Procvičit i představu desítek. Stačí pár příkladů denně, ale počítat pravidelně - například při procházce.

ČTENÍ - Číst stále denně! Někoho to již baví a čte si svoji literaturu. Koho to nebaví, je to tím, že mu to nejde a klíč k radosti je procvičování. Některé děti mohou mít různé potíže a vždy se to napraví jen pilnou prací!! Procvičujte také čtení s porozuměním - ptát se: "Kdo tam šel? Kam šli?..."

Pokud procvičujete sloupečky nebo domečky, čtete je cik cak - zleva, zprava, ...

PSANÍ - Trénovat opis i diktáty. Čeká nás stále více psaní.

TĚLOCVIK - Budeme už občas chodit ven, přibalte, prosím, mikinku do pytlíku s úborem. Zkontrolujte dětem cvičební úbory, občas někdo nemá tenisky nebo jinou část a nemůže potom cvičit.

 

AKCE

30. 4. jarní vycházka (bude ve sdělníčku)

asi 14. 5. (nebo 15.) pasování prvňáčků na čtenáře (nákup knih)

30. 5. třídní výlet do Svržna na koně (vlakem)

21. 6. ředitelské volno

 

OBECNÉ INFORMACE

Dnes jsme zavedli úkolníčky pro děti - děti si zapíší datum, předmět, stránku. Pokud je více úkolů, píší je za sebe a kdo píše větší písmenka, napíše informaci ještě na druhý řádek. Po splnění úkolu si děti označí obrázek (vybarví, udělají smajlíka nebo srdíčko - jejich volba) a po splněné stránce se mohou posunout o okýnko výš ve své tabulce.

Domácí úkoly zadávám následovně: Po, út, čt - procvičit vše, ST a PÁ - jen čtení.

Hodnocení testů:

1 chyba - známka 1, 2,3 - 2, 4,5 - známka 3 atd. Pokud děti pracují na snadném úkolu a navíc po předchozím upozornění a s přípravou, je známka 2 již za jednu chybu.

Na pasování na čtenáře budu objednávat knihu Školní strašidlo od Zuzany Pospíšilové (asi 158,- Kč), která dětem napíše věnování a osobně jim knihu předá. Na předávání bych mohla pozvat fotografa - tento nápad vzešel od rodičů po třídní schůzce, nebyl proto dosud schválen.

Včas budu ve sdělníčku informovat o volbě volitelného předmětu - dramatická výchova, výtvarné činnosti, sportovní hry, kompenzační cvičení a hrátky s angličtinou (názvy se mohou lišit, ale výběr zůstane stejný).

Alfa vyúčtování: 200,- jsme vybírali, 60,- byl vstup a 102,- cena autobusu. Peníze jsem vložila do třídního fondu.

Jídelna se přes prázdniny nebude rekonstruovat, bude se normálně vařit. Rekonstrukce se posune na příští školní rok.

 

Těším se na další spolupráci a přeji všem pěkné jaro.

Dagmar Glacová

 

-